Invent

Tarihçe


HİKÂYEMİZ 1950 ‘DE BAŞLAR

1950 yılında Hacı Sait Arslantürk tarafından başlatılan fındık ticareti, daha sonraki yıllarda Dursun Ali Arslantürk tarafından devam ettirilmiş  zahire, fırıncılık, beyaz eşya ve mücevherat işlerinin ilavesiyle 1983 yılına kadar gelmiştir. 1983 yılında tacirlik den sanayi işletmesine geçiş de ilk fındık kırma fabrikası faaliyete geçer.

Dünyada hızlı gelişen tüketim anlayışı ve sağlıklı gıda yaklaşımlarını yakından takip eden firmamız 1994 yılında Organik Fındık Üretimine başlar ve kısa zamanda Türkiye’nin en büyük Organik Fındık üreticisi olur. İhracatçı firmaların tedarikini yapan firmamız 1998 yılında ihracat yapmaya karar verir ve kısa zamanda Türkiye’nin en çok Fındık ihracat yapan 10 firmasının içine girer.

2000 yılında 2. Fındık Kırma ve İşleme Tesisiyle sektörde tesis anlayışının faaliyete geçirdiği tesisleriyle tüm dünyaya gösterir. Gelişen teknoloji, hijyen koşulları ve kalite anlayışı firmamızı 2006 yılında Türkiye’nin en modern Fındık İşleme tesisini ülkemize ve müşterilerimize kazandırmamın haklı gururunu yaşamaktadır.

Dünden bu güne kendini sürekli geliştiren Arslantürk  aynı anlayışla çalışmalarına devam etmektedir.